Успех на XXX Републиканска Олимпиада по програмиране

23-05-2018

Технически университет Варна зае четвърто място сред университетите в България на юбилейната XXX Републиканска студентска олимпиада по програмиране

От 18 до 20 май 2018 г. в гр. София се проведе юбилейната XXX Републиканска студентска олимпиада по програмиране, в която участваха двадесет и един отбора от девет университета. Домакин на състезанието тази година бе Нов български университет. Олимпиадата традиционно се провежда по регламент съответстващ на международната студентска олимпиада по програмиране на ACM. Всеки отбор се състои от трима студенти, които имат на разположение един компютър за решаване на дванадесет задачи за пет часа, използвайки език за програмиране C/C++ или Java. След оспорвана борба първото място с осем решени задачи зае отбор от Американски университет в България, следван от Софийски университет „Св. Климент Охридски“ и Нов български университет с решени съответно по седем и шест задачи. Технически университет – Варна участва с три отбора, които решиха съответно по пет, четири и три задачи. В класирането на университетите, определящо се от най-добре класиралия се отбор на всяко висше учебно заведение, нашият университет зае четвърто място, което за пореден път го поставя на първо място сред техническите университети в страната. Условията на задачите с решенията и крайното класиране се публикуват на адрес http://bcpc.eu.